ارسال به دوست نسخه چاپي
 

وزیر ارتباطات خواستار شد:
راهکار اقتصادی شدن مراکز داده را پیدا کنید
محمود واعظی در بیستمین جلسه کنترل پروژه شبکه ملی اطلاعات که با حضور فعالان این شبکه برگزار شد، از تدوین راهکارهایی برای اقتصادی شدن صنعت توسعه و بهره برداری مراکز داده (دیتا سنتر) خبر داد.

فناوران- وزیر ارتباطات با بیان سیاست های حمایتی وزارت ارتباطات گفت: با تخصیص سهم بیشتری از بازار خدمات محتوای کشور به شرکت های داخلی، نسبت ترافیک داخل به خارج افزایش بیشتری خواهد یافت و ضروری است سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیگیری و نظارت لازم را برای اجرای مصوبه 237 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات انجام دهد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از ارایه گزارش مجریان کمیته های مختلف شبکه ملی اطلاعات گفت: با توجه به زمان باقیمانده تا دهه مبارک فجر و افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات، به منظور تسریع در توسعه شبکه های دسترسی با امنیت و کیفیت مطلوب، کمیته های مربوطه زیر نظر معاونان ذی ربط وزارت تشکیل و نیازهای زیرساختی اپراتورهای ثابت و همراه را در اسرع وقت تامین کنند.
در این جلسه گزارش کاملی درخصوص نقاط قوت و موانع پیش روی محورهای ده گانه توسعه و استقرار شبکه ملی اطلاعات به تفصیل مطرح و مورد تبادل نظر قرار گرفت.
پایان بررسی شبکه ملی در جلسه آینده شورا
هم زمان با برگزاری این جلسه، عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: بررسی الزامات شبکه ملی اطلاعات در جلسه آینده این شورا به اتمام می رسد و برای اجرای مراحل بعدی ابلاغ خواهد شد.
محمد حسن انتظاری گفت: تاکنون دو موضوع الزامات شبکه ملی اطلاعات طی دو جلسه در شورای عالی فضای مجازی بررسی شده است.
وی افزود: پیش بینی می شود بررسی الزامات شبکه ملی اطلاعات در جلسه آینده این شورا به اتمام برسد و برای اجرا در مراحل بعدی ابلاغ خواهد شد.
عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: هدف از بررسی شبکه ملی اطلاعات در این شورا این است که بتوانیم طراحی اصولی و علمی برای این شبکه صورت گیرد.

 

انتظاری گفت: شبکه ملی اطلاعات از گذشته در دستور کار شورای عالی فضای مجازی بوده است و بررسی این موضوع مقدمه خوبی برای طراحی علمی این شبکه خواهد بود. 
 


 
١٠:٤٩ - 1395/08/19 / کد خبر: ١٦٩ / تعداد بازدید: 1093