ارسال به دوست نسخه چاپي
 

رییس سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد:
خدمات دولت الکترونیکی بر بستر تلفن همراه در الکامپ معرفی می شود
رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا حضور گسترده ای در نمایشگاه امسال خواهد داشت و مشاوران این مرکز به صورت رایگان به استارت آپ ها مشاوره رایگان می دهند.

فناوران - وی گفت: نمونه مقدماتی ارایه خدمات دولت الکترونیکی بر بستر تلفن همراه در نمایشگاه الکامپ معرفی می شود.
نصرالله جهانگرد روز گذشته در نشست خبری معرفی سالن دولت الکترونیکی در نمایشگاه الکامپ گفت: نمایشگاه الکامپ امسال در 25 هزار متر مربع برگزار می شود که 3 هزار متر مربع آن به دولت الکترونیکی اختصاص دارد. همچنین در سالن دولت الکترونیکی عموم دستگاه ها خدمات خود را در قالب 50 غرفه ارایه می دهند.
وی با بیان اینکه در نمایشگاه امسال در کنار بخش خصوصی، سازمان فناوری اطلاعات دو گروه فعالیت را سامان داده است گفت: یک بخش مربوط به حضور استارت آپ ها در نمایشگاه امسال است. با تدبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای از سال گذشته امکان حضور کسب و کارهای نوپا در نمایشگاه فراهم آمده و امسال با مشارکت سازمان فناوری اطلاعات شاهد حضور گسترده تر این کسب و کارها هستیم.
جهانگرد ادامه داد: دومین کاری که امسال انجام می دهیم، برپایی سالن اختصاصی برای معرفی خدمات یکپارچه دولت الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات است. اکنون با توسعه پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات امکان عرضه خدمات دولت الکترونیکی بر بستر این شبکه برای شهروندان فراهم شده و در نمایشگاه امسال نمونه مقدماتی این خدمات معرفی می شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: امیدواریم در نمایشگاه امسال ارایه خدمات دولت الکترونیکی بر بستر تلفن همراه را نیز معرفی کنیم.
وی با بیان اینکه به دنبال افزایش سهم فناوری اطلاعات در سبد خانوار و اقتصاد کشور هستیم، گفت: گسترش فناوری اطلاعات سبب افزایش بهره وری، تسهیل زندگی مردم، ارتقای کسب و کارها و توانمندسازی جامعه می شود. ما امیدواریم طی برنامه ششم توسعه سهم این حوزه در کل اقتصاد دو برابر و در بخش میزان توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات سه تا چهار برابر شود.
جهانگرد درباره نگرانی برخی شرکت ها درباره تعطیل بودن سه روز از چهار روز الکامپ و حضور نیافتن مدیران دولتی در نمایشگاه گفت: این نگرانی درست است و متاسفانه تاریخ نمایشگاه از مدت ها پیش بسته شده بود. با این حال عموم دستگاه های کشور در نمایشگاه حضور دارند و علاوه بر این در تلاشیم مقامات تراز اول کشور نیز به بازدید از نمایشگاه بپردازند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: فرصت بسیار خوبی برای ارزیابی دولت الکترونیکی در نمایشگاه فراهم است و امیدوارم نگاه نقادانه رسانه ها به ما در مراحل بعدی توسعه دولت الکترونیکی کمک کند.
 معرفی 50 سرویس برتر دولت الکترونیکی 
معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات نیز گفت: 50 سرویس برتر دولت الکترونیکی در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ معرفی می شوند.
رضا باقری اصل در این نشست خبری گفت: خوشحالیم برای دومین سال پیاپی، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به عنوان نماینده رسمی صنف فناوری اطلاعات متولی برپایی نمایشگاه الکامپ است.
وی افزود: رویکرد دولت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ارایه سرویس است و با همین رویکرد نیز سالن دولت الکترونیکی در نمایشگاه امسال برپا می شود.
معاون سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه 1700 سرویس و زیرسرویس دستگاه های اجرایی مورد ارزیابی قرار گرفته اند، گفت: برای انتشار گزارش این ارزیابی منتظر نظرات و بازخورد دستگاه ها هستیم، اما از این ارزیابی در نمایشگاه امسال استفاده شده و در مرکز سالن دولت الکترونیکی، 50 سرویس برتر الکترونیکی به مردم معرفی خواهند شد. علاوه بر این دستگاه های مختلف ملزم به معرفی سرویس های الکترونیکی خود در نمایشگاه همراه با شناسنامه و سطح بلوغ هر سرویس هستند.
باقری اصل گفت: علاوه بر سالن دولت الکترونیکی، سالن ویژه ای نیز به استارت آپ ها اختصاص داده شده است و نزدیک به 300 کسب و کار نوپا در نمایشگاه الکامپ امسال حضور خواهند داشت. به نظر می رسد این بخش، جذاب ترین قسمت الکامپ امسال باشد و امیدواریم سرمایه گذاران و شرکت های بزرگ از این فرصت برای همکاری با استارت آپ ها استفاده کنند.
معاون سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا حضور گسترده ای در نمایشگاه امسال خواهد داشت و مشاوران این مرکز به صورت رایگان به استارت آپ ها در خصوص مسایل حقوقی و تجاری سازی مشاوره می دهند. همچنین در حال تهیه پروفایلی از استارت آپ های حاضر در نمایشگاه هستیم تا با اشتراک گذاری این اطلاعات با شرکت های بزرگ، امکان جذب سرمایه گذار برای کسب و کارهای نوپا را فراهم آوریم.

 

وی با بیان اینکه برای حضور در سالن دولت الکترونیکی، تقاضا دو تا سه برابر فضای اختصاص یافته است، گفت: با وجود همکاری خوب سازمان نظام صنفی رایانه ای و در اختیار گذاشتن یک سالن ویژه دولت، همچنان با کمبود فضا روبه رو هستیم و معتقدیم الکامپ می تواند کل فضای مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران را در اختیار داشته باشد. معاون سازمان فناوری اطلاعات همچنین گفت: به زودی عوارض در بستر شبکه ملی اطلاعات الکترونیکی می شود و نیازی به پرداخت عوارض به صورت حضوری در بانک ها نیست. باقری اصل گفت: این سرویس به صورت پایلوت در فرودگاه امام(ره) مراحل اولیه را می گذراند و پیش بینی می شود مدت اجرای پایلوت یک ماه زمان می برد و سپس در صورت موفقیت آمیز بودن طرح پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور در سراسر کشور انجام می شود. وی گفت: در گذشته پرداخت عوارض خروج از کشور ملزم به حضور در بانک ها بود؛ اما اکنون با هر ابزار متصل به اینترنتی از طریق ارایه شماره گذرنامه و کد ملی قابل انجام است.
 


 
٠٩:٤٩ - 1395/09/22 / کد خبر: ١٧٥ / تعداد بازدید: 1089