ارسال به دوست نسخه چاپي
 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با نماینده ولی فقیه در استان گیلان دیدار کرد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمعه با آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اتباطات و فناوری اطلاعات به گیلان، دکتر محمود واعظی در ادامه سفر به شمال کشور به ملاقات آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت رفت.

در این دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن ابلاغ سلام رییس جمهوری، گزارشی از بهبود شاخص های اقتصادی در استان گیلان و کشور ارایه کرد و گفت: در نخستین سفری که به استان گیلان داشتم مردم مشکلات زیادی  داشتند چراکه برای احداث زیرساخت خوب کار نشده بود.

وی با اشاره به نقش اینترنت در کسب و کار و توانمندسازی بخش های مختلف چون سلامت، کشاورزی و آموزش افزود: با الکترونیکی کردن خدمات علاوه بر افزایش سرعت العمل، جلوی فساد و جعل گرفته می شود و بهره وری بالا می رفت که در حوزه ICT در گیلان 520 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و دولتی در زیرساخت و دسترسی انجام شد که برنامه داریم با هماهنگی های انجام شده تا پایان دولت 340 میلیارد تومان دیگر هزینه شود و هدف استفاده بهینه از سرمایه گذاری های انجام شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین به مزیت نسبی استان گیلان برای رونق صادرات اشاره کرد و گفت: تا دو ماه دیگر پیش بینی می شود که راه آهن ایران به شبکه کشور آذربایجان وصل می شود که بدین ترتیب با کاهش تعرفه محصولات و کالاهای ایرانی مسیری باشد به سوی بازارهای روسیه و اروپا.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اظهار امیدواری نسبت به راه اندازی راه آهن قزوین - رشت اظهار کرد: در این صورت می توانیم ادعا کنیم که کریدور شمال به جنوب از هلسینکی به هند ایجاد شده است.

بالاترین مقام مسوول حوزه  ICT کشور همچنین از ایجاد 700 هزار اشتغال در دولت طی یک ساله خبر داد و اظهار کرد: هم اکنون 16 طرح را در حوزه ICT با همکاری استانداری گیلان، وزارت رفاه و با کمک شرکت ها خصوصی و توانمند دنبال می کنیم تا بتوانیم ایجاد اشتغال کنیم که فکر می کنم تا یکی دو ماهه دیگر نهایی شود.

سپس آیت الله قربانی امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در استان گیلان نیز ضمن تقدیر از حضور مسوولان در شهرها و روستاهای کشور از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست تا سلام وی را به رییس جمهوری برساند.

وی با آرزوی موفقیت برای دولت در سایه مقام معظم رهبری، مهمترین مشکل مردم را اشتغال دانست و گفت که روزانه با مراجعات متعددی روبروست که مردم برای اشتغال فرزندشان در دفتر وی حضور پیدا می کنند.

 


 
١٣:٢٥ - 1395/10/18 / کد خبر: ١٧٨ / تعداد بازدید: 1046