ارسال به دوست نسخه چاپي
 

برنامه هاي شركت ارتباطات زيرساخت در سال 96 اعلام شد
رئيس هيأت مديره و مدير عامل شركت ارتباطات زيرساخت از پيگيري اجراي قانون برنامه ششم توسعه در راستاي افزايش 60 برابري ظرفيت ترانزيت ارتباطات بين الملل و ايجاد شركت جديد ترانزيت ارتباطات به عنوان برنامه هاي سال 96 خبر داد.

به گزارش روابط عمومي و امور بین الملل شركت ارتباطات زيرساخت ، مهندس جواد آذري جهرمي معاون وزير ، رئيس هيأت مديره و مدير عامل در مراسم ديدار نوروزي با كاركنان شركت ارتباطات زيرساخت با اشاره به تلاش هاي صورت گرفته طي 3 سال اخير براي ايجاد شبكه ارتباطي پايدار و با كيفيت در كشور اظهار داشت : امروز همه اركان زندگي ما با فناوري هاي اطلاعات گره خورده است و بهبود زندگي مردم تحت تأثير رشد فناوري در كشور نمايان است .

وي با بيان اينكه كاربردهاي فناوري اطلاعات در جامعه در حال شفاف شدن است ، خاطر نشان كرد: هم اكنون شاهد استفاده مردم از خدمات مبتني بر شبكه ملي اطلاعات هستيم . امروز شاهد آن هستيم كه صف هاي طولاني براي پرداخت قبوض ، خريد دفترچه كنكور و انتخاب رشته به مدد دولت الكترونيك حذف شده است و 51 درصد مردم در سالي كه گذشت در سرشماري نفوس و مسكن با استفاده از اينترنت ، اطلاعاتشان را ثبت كردند .

رئيس هيأت مديره و مدير عامل شركت ارتباطات زيرساخت با اشاره به ظرفيت هاي ايجاد شده با اجراي پروژه توسعه لايه انتقال (تلاش3) گفت : با اجراي اين پروژه  ظرفيت شبكه زيرساخت در لايه انتقال از 4 ترابيت به 10 ترابيت افزايش يافت و با ايجاد مراكز تبادل داده (NIX) در 77 شهر شاهد افزايش دسترسي به شبكه ارتباطي امن ، پايدار و با كيفيت به عنوان زيرساخت دولت الكترونيك هستيم .

معاون وزير ارتباطات بهينه سازي ظرفيت هاي موجود در شركت ارتباطات زيرساخت ، مديريت منابع و هزينه ها و توقف پروژه هاي غير ضرور را از جمله اقدامات صورت گرفته در سال 95 عنوان كرد و گفت : شبكه ملي اطلاعات يكي از تكاليف مهم ما بود كه به عنوان مدل توسعه اين بخش مد نظر قرار گرفت . چرا كه با حركت زندگي نوين بشر به سمت شبكه هاي مجازي ، شبكه ملي اطلاعات فرهنگ ، اقتصاد، اشتغال و امنيت ما را تحت تأثير قرار مي دهد.

وي با اشاره به وجود نيروي انساني متخصص در اين حوزه كه به دليل نبود بازار كار ، جذب شركتهاي فناوري خارجي شده اند اضافه كرد: بازار ما در دست گوگل ، مايكروسافت و اپل است . اين در حالي است كه با وجود توليد محتوا ، مي توان شاهد منابع عظيم اشتغال در كشور باشيم .

مهندس آذري جهرمي كاهش قيمت پهناي باند توسط شركت ارتباطات زيرساخت را با هدف كاهش قيمت سرويس هاي بومي مبتني بر بستر شبكه ملي اطلاعات و ايجاد اشتغال براي جوانان عنوان كرد و گفت : ما فقط نمي توانستيم به فكر درآمدزايي باشيم و به همين دليل با اين كاهش قيمت از يك سوم درآمدمان كه مبلغي حدود 640 ميليارد تومان بود چشم پوشي كرديم .

رئيس هيأت مديره و مدير عامل شركت ارتباطات زيرساخت از افزايش درآمدزايي ترانزيت ارتباطات كشور خبر داد و تأكيد كرد : ترانزيت ارتباطات از 100 گيگابيت در ابتداي سال 95 به 560 گيگابيت در پايان سال رسيده و اين مسأله افزايش درآمد در اين بخش را به دنبال داشته است .

وي با اشاره به موقعيت استراتژيك ايران در ترانزيت ارتباطات بين الملل خاطر نشان كرد ، بسياري با نگاه اقتصادي و انگيزه هاي سياسي به دنبال دور زدن ترانزيت ارتباطات از خاك ايران هستند كه تاكنون اجازه اين اقدام را به آنها نداديم.

معاون وزير ارتباطات با بيان اينكه مطابق با قانون برنامه ششم توسعه بايد ظرفيت ترانزيت ارتباطات بين الملل با افزايش 60 برابري به 30 ترابيت برسدگفت : در سال 96 با ايجاد شركت جديد در اين زمينه سرمايه گذاري و فعاليت بخش خصوصي ، ابزار تحقق اين هدف را فراهم مي كنيم .

وي پيگيري تغيير اساسنامه و نام شركت ارتباطات زيرساخت ، اصلاح ساختار ، صرفه جويي و مديريت هزينه ها و رسيدگي حل مشكلات كاركنان و پرسنل اين شركت را از ديگر برنامه هاي مد نظر براي سال 96 عنوان كرد.

 


 
١٤:٥٠ - 1396/01/16 / کد خبر: ١٩٥ / تعداد بازدید: 940