ارسال به دوست نسخه چاپي
 

مدیرعامل اپراتورچهارم مخابراتی کشور:
پروژه فیبر نوری بایک میلیارد و 100 میلیون دلارسرمایه گذاری در هشت شهر اجرا می شود
مدیرعامل اپراتورچهارم مخابراتی ایران گفت: پروژه اجرای فیبرنوری در هشت کلانشهر کشور با همکاری سرمایه گذارخارجی طی چهارسال و با یک میلیارد و 100 میلیون دلار سرمایه گذاری اجرا خواهد شد.

تهران-ایرنا- مدیرعامل اپراتورچهارم مخابراتی ایران گفت: پروژه اجرای فیبرنوری در هشت کلانشهر کشور با همکاری سرمایه گذارخارجی طی چهارسال و با یک میلیارد و 100 میلیون دلار سرمایه گذاری اجرا خواهد شد.محسن باقری چناری روز دوشنبه در حاشیه مراسم امضای سند همکاری پروژه فیبرنوری ،در جمع خبرنگاران افزود:حجم سرمایه گذاری اولیه این پروژه 560 میلیون دلار است و با برگشت مرحله نخست سرمایه گذاری اقدام برای سرمایه گذاری های بعدی صورت خواهد گرفت.

براساس تفاهمی که امروز(دوشنبه 18 اردیبهشت) در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور نمایندگانی از شرکت ام.تی.ان و شرکت ایرانیان نت به امضا رسید قرار شد این دوشرکت نسبت به ثبت شرکت جدیدی اقدام کنند که 51 درصد سهام آن متعلق به ایرانیان نت و 49 درصد متعلق به ام.تی. ان خواهد بود تا این سرمایه گذار به صورت رسمی سرمایه گذاری خود را برای اجرای پروژه فیبرنوری در هشت شهر ایران آغاز کند. 
باقری چناری ادامه داد:سرمایه گذاری برای 3.9 میلیون شماره نصب شده و 1.6 شماره استفاده شده خواهد بود.
طبق مجوز رگولاتوری، شرکت ایرانیان نت مجوز اجرای فیبرنوری در سراسر کشور را دارد.
مدیرعامل اپراتورچهارم فیبرنوری کشورهشت شهری که قرار است فیبرنوری در آنها با سرمایه گذاری خارجی کشیده شود را تهران، کرج، اصفهان، قم، تبریز، شیراز، اصفهان، اهواز و مشهد برشمرد.
سرمایه‌گذاری شرکت خارجی MTN در پروژه فیبر نوری ایرانیان نت با امضای تفاهم‌نامه ای بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و این شرکت انجام شد.

**سهام داران وشخصیت های حقوقی شرکت ایرانیان نت
به گزارش ایرنا، 20 درصد از سهام شرکت ایرانیان نت متعلق به دولت جمهوری اسلام ایران و 80 درصد از سهام آن متعلق به بخش خصوصی و تعاونی است .
سهامداردولتی ایرانیان نت ، شرکت ارتباطات زیرساخت به نمایندگی از وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات با 20 درصد سهم است .
سهامداران بخش خصوصی و تعاونی نیز شامل شرکت گسترش الکترونیک سینا ،شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران،شرکت سرمایه گذاری فناوران توسعه ارتباطات پایوران وشرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت است .

 


 
٠٨:٥٣ - 1396/02/19 / کد خبر: ٢٠٤ / تعداد بازدید: 1358