ارسال به دوست نسخه چاپي
 

عاشورا - شهید مطهری - مکتب - محرم - امام حسین - ایرانیان نت
عاشورا از نگاه شهید مطهری
عاشورا روز تجدید حیات ماست
عاشورا روز تجدید حیات ماست. در این روز می خواهیم در کوثر حسینی شستشو کنیم. تجدید حیات کنیم. روح خودمان را شستشو بدهیم. خودمان را زنده کنیم. از نومبادی و مبانی اسلام را بیاموزیم. روح اسلام را از نو به خودمان تزریق کنیم.

پس اگر از ما بپرسند شما در روز عاشورا كه دائماً حسین حسین می كنید و به سر خودتان می زنید، چه می خواهید بگویید؟

باید بگوییم: ما می خواهیم حرف آقایمان را بگوییم، ما هر سال می خواهیم تجدید حیات كنیم(یا أَیُّهَا اَلَّذِینَ آمَنُوا اِسْتَجِیبُوا لِلّهِ وَ لِلرَّسُولِ إِذا دَعاكُمْ لِما یُحْیِیكُمْ).

باید بگوییم عاشورا روز تجدید حیات ماست.

در این روز می خواهیم در كوثر حسینی شستشو كنیم، تجدید حیات كنیم، روح خودمان را شستشو بدهیم، خودمان را زنده كنیم، از نو مبادی و مبانی اسلام را بیاموزیم، روح اسلام را از نو به خودمان تزریق كنیم. ما نمی خواهیم حس امر به معروف و نهی از منكر، احساس شهادت، احساس جهاد، احساس فداكاری در راه حق، در ما فراموش بشود؛ نمی خواهیم روح فداكاری در راه حق در ما بمیرد.

این فلسفه ی عاشوراست، نه گناه كردن و بعد به نام حسین بن علی بخشیده شدن!

گناه كنیم، بعد در مجلسی شركت كنیم و بگوییم خوب دیگر گناهانمان بخشیده شد.

گناه آن وقت بخشیده می شود كه روح ما پیوندی با روح حسین بن علی بخورد؛ اگر پیوند بخورد، گناهان ما قطعاً بخشیده می شود ولی علامت بخشیده شدنش این است كه دومرتبه دیگر دنبال آن گناه نمی رویم.

اما اینكه از مجلس حسین بن علی بیرون برویم و دومرتبه دنبال آن گناهان برویم، نشانه ی این است كه روح ما با روح حسین بن علی پیوند نخورده است.

 

 


 
١٠:٥١ - 1399/06/05 / کد خبر: ١٣١٧ / تعداد بازدید: 257