چهارشنبه ٠١ شهريور ١٣٩٦ |     |    درباره ما|English
اخبار > ایجاد شبکه دسترسی فیبرنوری عزم ملی طلب می کند


  چاپ        ارسال به دوست

مهندس رحماندوست:

ایجاد شبکه دسترسی فیبرنوری عزم ملی طلب می کند

مهندس رحماندوست ضمن اعلام حضور ایرانیان نت در همایش پهن باند منطقه خاور میانه وآفریقا و سخنرانی نماینده اپراتورچهارم در نشست تخصصی  Broadband MEA 2013- Dubaiاعلام کرد: به اعتقاد اکثر شرکت کنندگان دراین همایش، نقش رگولاتوری و مشتریان بسیار بیشتر از نقش فناوری در پیاده سازی شبکه های پهن باند علی الخصوص شبکه های مبتنی بر فیبر نوری است.

وی درخصوص نقش رگولاتوری گفت : دربرخی از کشورهای منطقه، اپراتورهای پهن باند مانند STCو Oman Tel، پروانه پهن باند ثابت وموبایل ( LTE) را همزمان دارند و این بیانگرنگاه عمیق رگولاتوری  به مقوله شبکه های پهن باند دراین کشورهاست.

همچنین نقش رگولاتوری در ایجاد زیرساختهای پهن باند به شکل ایجاد شرکتهای ملی NETCO  ( همچون QNBN  ) و ایجادمدل کسب و کار مبتنی بر اشتراک زیرساختهای ملی دسترسی فیبری برای اپراتورهای مختلف  در بسیاری از اقتصادها مشهود است و عزم ملی برای ایجاد زیرساخت ارتباطاتی آینده را مشهود میسازد.

رحماندوست افزود: اعتقاد همه اپراتورهایی که دراین همایش شرکت کرده و ایجاد شبکه FTTxرا دردستور کار خود دارند این بود که ایجاد شبکه دسترسی فیبرنوری یک عزم ملی می طلبد و فقط با تکیه بر یک شرکت خصوصی هرچند ثروتمند قابل اجرا نیست.

لذا ایرانیان نت به عنوان متولی ایجاد شبکه دسترسی فیبر نوری کشور بایستی از تمامی ظرفیتهای موجود در حاکمیت استفاده کند تا این مهم را به انجام برساند . در این ارتباط بازیگران عرصه فناوری ارتباطات  را به یاری میطلبیم و با هماهنگی رگولاتوری در صدد هم افزایی ظرفیتهای موجود بالقوه کشور برای تحقق بخشیدن به این آرمان ملی که زیرساختی برای آینده خواهد بود هستیم .   


١٠:٤٣ - 1392/02/04    /    شماره : ٦٠    /    تعداد نمایش : ١٤٠٦خروج
حقوق این سایت متعلق به ایرانیان نت میباشد. درباره ما|English