ارسال به دوست نسخه چاپي
 

گفت وگو با مهندس بهاری معاون فنی و مهندسی ایرانیان نت؛
با توجه به حضور سرمایه گذار، ایرانیان نت آینده روشنی دارد
آقای مهندس علی اکبر بهاری از مدیران مجرب در حوزه ارتباطات است فی الواقع از ایشان باید بعنوان مدیر«صف» یاد کنیم . مدیرعامل محترم زمانی از ایشان برای همکاری در حوزه معاونت فنی و مهندسی اپراتور چهارم دعوت بعمل آوردند که هنوز سایه تحریم های ظالمانه بر سر اقتصاد میهن اسلامی مان سنگینی می کرد، امری که جذب سرمایه گذاران خارجی و بالطبع ورود دانش و تکنولوژی به کشور را با دشواری همراه کرده بود

 

روابط عمومی و امور بین الملل- پیشگفتار: آقای مهندس علی اکبر بهاری از مدیران مجرب در حوزه ارتباطات است فی الواقع از ایشان باید بعنوان مدیر«صف» یاد کنیم . مدیرعامل محترم زمانی از ایشان برای همکاری در حوزه معاونت فنی و مهندسی اپراتور چهارم دعوت بعمل آوردند که هنوز سایه تحریم های ظالمانه بر سر اقتصاد میهن اسلامی مان سنگینی می کرد، امری که جذب سرمایه گذاران خارجی و بالطبع ورود دانش و تکنولوژی به کشور را با دشواری همراه کرده بود. از همین رو مدیریت عالی ایرانیان نت بر آن شد تا تحت همان شرایط و محدودیت ها، طلسم عملیاتی کردن پروژه شکسته شود. تدبیر جناب آقای مهندس باقری چناری، که مورد حمایت کامل هیات مدیره و رییس محترم آن، جناب آقای دکترحکیم جوادی قرار داشت با دعوت از مهندس بهاری، برای عهده دار شدن مسئولیت معاونت فنی ومهندسی، موثر واقع شد. گام اول در تهران و از پیشانی تجاری،صنعتی کشور، یعنی نمایشگاه بین المللی تهران برداشته شد و عملیاتی ششماهه با تلاش شبانه روزی طی دو ماه به انجام رسید تا نمایشگاه در تله کام و الکامپ سال 1394 به شبکه انتقال اطلاعات بر بستر فیبر نوری دسترسی داشته باشد. در کرج هم مراحل ارایه سرویس به زودی طی شده و شهروندان محترم کرج از مزایای این تکنولوژی پیشرفته بهره مند خواهند شد. مهندس بهاری با توجه به هماهنگی اش با مدیریت شرکت، نقش مهمی در طی این مسیر داشت. ایشان پس از دوسال و اندی، اکنون ماموریت اش در شرکت پایان یافته است. ایشان با تلاش و ایجاد هماهنگی لازم، در کنار همکاران شان، میراث مهمی از خود بجای گذاشتند که همان تحقق خواست مدیرعامل محترم، یعنی شکستن طلسم آغاز عملیات اجرایی بود. آرزو می کنیم ایشان در همه مراحل زندگی شان موفق و پیروز باشند. پایان ماموریت مهندس بهاری در ایرانیان نت، بهانه ایی شد تا گفت و گویی با ایشان به عمل آوریم که توجه تان را بدان جلب می کنیم:

_ضمن عرض خسته نباشید بفرمایید اکنون کار در چه مرحله ای قرار دارد؟

_نمایشگاه که تمام شده است و به امید خدا امسال سومین تلکام با سرویسی که ایرانیان نت ارایه خواهد داد برگزار می شود.

_در مرکز کرج شرایط چطور پیش می رود؟

_ در کرج کار با سرعت در حال انجام است پیش از ارایه سرویس باید مراحل تست طی می شد که با موفقیت انجام شد ان شاء الله به زودی سرویس دهی بطور گسترده انجام خواهد شد. در کرج حدود 10000 پورت مقرر شد به مشترکین تحویل داده شود که از این میزان 2500 پورت تحویل داده شده است و طبق مجوزهای هیات مدیره محترم شرکت به 100 مشترک باید سرویس داده می شد که تاکنون چهل پورت واگذار شده است.

_چشم انداز آتی را پس از ورود سرمایه گذار خارجی چگونه می بینیبد؟

_خیلی خوب! وقتی سرمایه گذار خارجی وارد کار شود بسیاری از مشکلات موجود، با سرمایه، دانش و تجهیزات پیشرفته تر مرتفع خواهد شد و بالطبع فعالیت توسعه ایی شرکت شتاب چشمگیری می گیرد.

_بعد از مرحله کنونی، چه نوع خدماتی ارایه خواهیم داد؟

_صدا و دیتا

_ در همین مرحله وضعیت به چه ترتیبی پیش رفته آیا مشترکین راضی هستند؟

_این موضوع به بخش های تجاری و نگهداری مربوط است و حتما در جریان هستند همکاران ما آموزش های لازم را برای برخورد رضایت آفرین با مشتری دیده اند و قطعا در آینده مشتری مداری در راس برنامه ها خواهد بود تاکنون هم مدیرعامل محترم تاکید ویژه ایی به این امر داشتند.

_در مورد سرمایه گذار خارجی و تاثیر حضورش در شرکت می توانید کمی بیشتر توضیح دهید؟

_ عرض کردم خیلی خوب است زیرا وقتی بیایند هم از تجربه کافی وعملیاتی برخوردارند و مهم تر اینکه مشکلات مالی را حل می کنند از این نظر بسیار می توانند مفید باشند بنده آینده روشنی را پیش روی شرکت پیش بینی می کنم اگر شرایط لازم برای ایرانیان نت فراهم شود این شرکت قادر است به یکی از موفق ترین اپراتورهای زیرساختی کشور و حتی منطقه تبدیل شود.

_فعالیت های شرکت پس از ورود سرمایه گذار جدید با مسیر کنونی همسو خواهد بود؟

_طبیعتا وقتی بیایند افراد جدیدی هم می آیند از اینرو شاید برخی از تصمیماتی که ما گرفتیم آنها نگیرند مثلا روش کار را عوض کنند، ما فیبرFtth اجرا می کنیم آنها Fttcاجرا می کنند و یا شایدFttb اجرا کنند  یا تغییراتی بدهند بهر حال تردیدی نیست که  تجربیات آنها در این حوزه ها بیشتر از ماست.

_ با توجه به تغییرات احتمالی بسترسازی برای حضور سرمایه گذار آنهم خارجی صحیح بود؟

_به نظر من کار، کار درستی است دست هیات مدیره محترم، آقای مهندس باقری و همه کسانی که دست اندرکار بودند درد نکند یک سرمایه خوبی را وارد کشور کردند که به نفع کشورمان است حضور سرمایه در کشور بی شک مثمر ثمر خواهد بود و  انشاالله نتیجه بدهد بنده بسیار به آینده امیدوارم.

_در کرج بخش های بعدی به چه صورت است؟

_در کرج 15 کیلومتر دیگر باقی مانده است پس از انجام این قسمت پیمانکار ما کارش تمام می شود، کل کار 65 کیلومتر بود که با انجام این بخش کار تمام میشود حدود 50 کیلومتر کار انجام شده است تاکنون از برنامه عقب نیستیم تا پایان سال بایستی ده هزار خط هم آماده شود و انحرافی از برنامه نداشتیم.

_الان در عظیمه کار در جریان است؟

_پروژه فیبرنوری در کرج در مناطق عظیمیه و جهانشهراجرا شده است و در حال واگذاری سرویس هستیم.

_ یعنی آماده تحویل به مشترکین ؟

_بله ...!

_در جهانشهر امکان ارائه سرویس به همه متقاضیان را داریم و بخش اعظمی از عظیمیه نیز به زودی آماده سرویس دهی می شود.

_ قسمت های بعدی کجاست؟

_چون عظیمیه سه قسمت دارد 10کیلومتر اول، 10کیلومتردوم و 10کیلومتر سوم جهانشهر که تمام شده است،10 کیلو متر اول عظیمیه هم به نگهداری تحویل داده شده است از 10 کیلومتر دوم عظیمیه ،5 کیلو متر تحویل داده شده و 5 کیلومتر مانده که در حال کار هستند یک بخش 10 کیلومتری باقی مانده است که طبق برنامه در حال انجام است.

_پنج کیلو متر دوم زیرساخت هایش فراهم شده است؟

_بله پنج کیلومتر اول که کارهای اجرایی اش به انجام رسیده است و پنج کیلومتر دوم حفاری ها و کابل گذاری انجام شده ودر حال تست شبکه هستیم.

_بعنوان روابط عمومی شرکت از زحمات جنابعالی سپاسگزاریم اگر در پایان نکته ایی هست بفرمایید

_به هر حال من خوشحالم که این مدت در ایرانیان نت بودم و در محضر دوستان مخصوصا جناب اقای مهندس باقری که به هر حال رییس ما بوده از اول و  ما ارادت خاصی به ایشان داریم انشاالله که به وظیفه ام بدرستی عمل کرده باشم و انشاالله که خدا قبول کند و البته رضایت مردم عزیزمان فراهم شود. امیدوارم نفرات بعدی هم که می آیند بازهم این مسیر ادامه پیدا کند و ما از این تکنولوژی در کشورمان نهایت استفاده را کنیم . بهرحال ماموریت من در این شرکت تمام شده است اما بازهم هر زمانی هر کمکی که بتوانم انجام دهم درصورتیکه اقای مهندس باقری دستور بفرمایند ما در خدمت هستیم و کمک می کنیم.

 

_برای شما پیروزی و توفیق روزافزون آرزومندیم.

 


 
١٢:٣٧ - 1396/07/02 / کد خبر: ١٢٢٦ / تعداد بازدید: 990