ارسال به دوست نسخه چاپي
 

جهرمی عنوان کرد:
شبکه ملی اطلاعات اقتصاد فناوری اطلاعات و آینده ما است
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه جدی شرکت ارتباطات زیرساخت را کاهش قیمت سرویس های داخلی با ایجاد بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها به نفع سرویس دهندگان محتوا و کاربر نهایی دانست و گفت: شبکه ملی اطلاعات، اقتصاد فناوری اطلاعات و آینده ما است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری  اطلاعات، محمد جواد جهرمی مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در چهارمین همایش مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ارتباطات زیرساخت، افزود :  بهبود کیفیت یکی از برنامه های جدی شرکت ارتباطات زیرساخت در حوزه مکالمات بین الملل بود به  طوری که در مقطعی به دلیل تحریم ها شاخص میزان و درصد مکالمات موفق به زیر 5 درصد رسید و در مقطعی به 20 درصد افزایش یافت این در صورتی است که امروز میزان تماس های موفق بین الملل ما به بیش از 47 درصد افزایش داشته است.

وی به حوزه اینترنت نیز اشاره کرد و گفت : در گزارش مرداد ماه سال گذشته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی میزان دسترس پذیری شبکه زیرساخت، 5 درصد بهبود کیفیت داشته است و این رشد هم تلاش برای رسیدن به این نقطه را نشان می دهد و هم به این معنی است که در گذشته اوضاع مناسبی وجود نداشته است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از انتشار آنلاین ضریب دسترسی شبکه زیرساخت خبر داد و در ادامه گفت : موضوع کاهش قیمت با یک مدل اقتصادی که راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بود، پیگیری شد .

وی با  انتقاد از کسانی که شبکه ملی اطلاعات را فقط با کاربرد امنیت می دانند، افزود : شبکه ملی اطلاعات اقتصاد فناوری اطلاعات و آینده ما است و بستر ایجاد کار و اشتغال و بازار این حوزه در کشور است  و البته امنیت ما را نیز تامین می کند.

جهرمی با اشاره به اینکه برخی تصور می کنند باید با شبکه ملی اطلاعات به دور خود دیوار بکشیم ، تصریح کرد: در این زمینه مقام معظم رهبری  فرموده اند:  اگر ما یک کلمه حرف حساب داشته باشیم در عرصه فضای مجازی است؛ بنابراین نمی توانیم ارتباطات خود را با دنیا قطع کنیم.

وی نظام تعرفه را برای مدیریت تولید در داخل مناسب دانست و افزود : به همین منظور  شرکت ارتباطات زیرساخت، با مصوبات سازمان تنظیم بیش از 630 میلیارد تومان از درآمد 2 هزارمیلیاردی کاهش داشت و با همین اصلاح نظام تعرفه ای در گزارشی که توسط یکی از شرکت های ارایه کننده محتوای داخل آمده ، در ماه پایانی سال گذشته تا 3 برابر ترافیک محتوای داخلی آن بیشتر شده است و در گزارشی دیگر ترافیک ویدیویی شرکتی در بستر موبایل در ابتدای بهمن ماه سال گذشته 60مگا بیت بر ثانیه ترافیک داشته است در صورتی که این آمار در 16 فروردین ماه به 1 . 2 گیگابیت رسیده است و این فقط آمار یک شرکت ارایه کننده محتوای ویدیویی است .

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت از ارایه کننده آنلاین فیلم های سینمایی خبر داد که از بهمن ماه سال گذشته از صفر به 350 هزار کاربر آنلاین در این ماه رسیده است و این آمارها را نشان از این دانست که فضا برای بخش خصوصی و جوانان برای فعالیت اقتصادی در این عرصه آماده شده است .

جهرمی تولید 100 هزار اپلیکیشن و ایجاد 130 هزار شغل را از اقداماتی بیان کرد که در این حوزه انجام شده است و در ادامه تاکید کرد : تولید محتوای داخلی در ابتدای این دولت 10 درصد ترافیک شبکه بود یعنی 7.2 گیگ اما امروز بیش از 250 گیگا بیت تولید محتوای داخلی داریم و این اقدامات کارهای واقعی است که در این حوزه انجام شده است .

وی به سیاست کاهش قیمت به نفع محتوای داخل و تولید اشتغال اشاره کرد و گفت : دو کاهش 42 و 82 درصدی با همکاری مخابرات ایران در تعرفه ها اتفاق افتاد و از ابتدای امسال 20 درصد دیگر تعرفه سرویس های داخلی کاهش مجدد داشت و برنامه جدی ما در راستای شعار سال ، پروژه اقتصاد مقاومتی شبکه ملی اطلاعات است و کمک برای اشتغال و کسب و کارهای داخلی است .

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه  جدی شرکت ارتباطات زیرساخت را کاهش قیمت سرویس های داخلی با ایجاد بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها به نفع سرویس دهندگان محتوا و کاربر نهایی عنوان کرد.   

 


 
٠٩:١٣ - 1396/01/30 / کد خبر: ١٩٩ / تعداد بازدید: 855